Przegląd Projektowania Graficznego L.UP'a

Miejsce: Muzeum AGH, Al. Mickiewicza 30, Budynek C-2, V piętro
Czas trwania wystawy: 12.06 – 14.07
Godziny otwarcia: poniedziałek–piątek, 9–15

Wystawa ma charakter przeglądu najlepszych prac z Projektowania Graficznego, zrealizowanych w ciągu ostatnich dwóch lat przez studentów Wydziału Sztuki, indywidualnie lub pod opieką pracowników naukowo-dydaktycznych. Prace projektowe prezentowane są w trzech kategoriach: plakat, identyfikacja wizualna i opakowanie. Szczególny nacisk przy wyborze prac jest położony na umiejętność budowania przekazu wizualnego w oparciu o obrazy, słowa i formy graficzne. Wystawa jest wynikiem konkursu organizowanego dla studentów Uniwersytetu Pedagogicznego przez Koło Naukowe GR.UP’a.

Koordynator: Katarzyna Wojdyła i Anna Zabdyrska

Wystawa jest częścią wydarzenia Wydział Sztuki w Mieście

Wydział Sztuki w Mieście 5.0 – piąta edycja cyklicznego wydarzenia zainicjowanego i realizowanego przez
Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie ma na celu upowszechnianie działań
artystycznych młodych twórców oraz profesjonalnych artystów związanych z Uniwersytetem.
Festiwal daje możliwość bliższego poznania zagadnień poruszanych w ramach zajęć prowadzonych
w roku akademickim 2016/2017 na każdym z Instytutów wchodzącym w skład Wydziału Sztuki (Instytut
Malarstwa i Edukacji Artystycznej, Instytut Grafiki i Wzornictwa, Katedra Teorii Sztuki i Edukacji
Artystycznej, Katedra Intermediów, Katedra Multimediów).

Po otwarciu wystawy spotkanie z absolwentami Wydziału, którzy już są dobrze rozpoznawani na rynku kreatywnym