Zapraszamy w Noc Naukowców Wyróżniony

zobaczyć dotknąć zrozumieć

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem

Wystawa interaktywna

Każdy z nas ma w sobie coś z wielkiego naukowca, eksperymentatora ciekawego praw rządzących światem, nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy. Kto z nas nie zastanawiał się, dlaczego jabłko spada na ziemię albo czym tak naprawdę jest światło? Wielu pragnie poznać i zrozumieć reguły rządzące naszym światem. Jednak najlepszą drogą do zrozumienia jest samodzielne wykonanie doświadczeń, które w prosty sposób tłumaczą piękno fizyki.
Wystawa interaktywna poświęcona prawom rządzącym przyrodą będzie podróżą nie przez świat równań i wzorów, a przez krainę eksperymentów i samodzielnych poszukiwań praw fizyki. Stanie się okazją do przeprowadzenia szeregu różnorodnych doświadczeń. Pozwoli na lepsze zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości i na dostrzeżenie fizyki ukrytej w codziennym życiu. Uczestnicy będą mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy i obudzić swą głęboko skrywaną naturę naukowca.

Autorzy wystawy:
Paweł Janowski, Michał Kud

Zapraszamy na wernisaż wystawy podczas tegorocznej Nocy Naukowców:

29 września 2017 o godzinie 18.00